Avaleht / Uudised

Õppetöö kõrvalt töötavaid tudengeid ohustavad erinevad terviseriskid

09.11.2012IRSST (The Institut de recherche Robert-Sauvé en santé et en sécurité du travail) äsja avaldatud uurimuses leiti, et õppetöö kõrvalt töötavaid üliõpilasi ohustavad mitmed erinevad terviseriskid ja et töö iseloom, töötunnid ning teenistuskäik avaldavad mõju erinevatele tervisenäitajatele.

Proportsionaalselt on noored 1,5 korda enam tööõnnetuste ohvrid kui vanemad töötajad. Aastatel 1994 kuni 2004 registreeriti keskmiselt kuus ühe noore inimese surm. Enamik noortest töötas ebatraditsioonilistel tööaegadel (nt öisel ajal) või töötasid mitmel ametikohal. Lisaks sellele tuli aega leida veel õppimisele ning seetõttu kannatas kõige enam puhkeaeg.

Eelkõige leidsid teadlased, et viiest naisest kaks ja peaaegu iga viies mees kaebasid üldise kurnatuse üle, mis näis vajavat arstiabi. Täpsematel uuringutel tuvastati töökoormuse suurenemist, millele lisandus psühholoogiline surve, ühiskondlik surve, ja asjaolu, et alates 15. eluaastast on neil olnud palju erinevaid töökohti, on tegurid, mis on kõik kaasa aidanud kroonilise tööga seotud raske kurnatuse tekkele.

Kuigi enamus neist töötavatest tudengitest ei pidanud oma töökoormust liiga kõrgeks, tajus siiski iga viies, et palgatöö on raske, väsitav, tähelepanu ja oskusi vajav ning stressirohke ja, et umbes pooltel töötavatest tudengitest olid unehäired.

Uuringu täispikk versioon on inglise keeles kättesaadav siit


Allikas: IRRST

Tagasi
Õppetöö kõrvalt töötavaid tudengeid ohustavad erinevad terviseriskid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks