Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötajale makstavad hüvitised

22.07.2014


Sel nädalal eetris olnud Tööminutite saates võttis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam vaatluse alla töötajale makstavad hüvitised.

Kuigi töötajale makstavad hüvitised on sama olulised kui töötasu maksmine, siis nendest räägitakse palju vähem. On üldteada, et tööajale makstakse töö tegemise eest töötasu. Töötasu suurus ja selle arvutamise viis lepitakse tavaliselt kokku töölepingus. Oluliselt vähem lepitakse kokku aga töötajale makstavates hüvitistes.

Mille eest siis hüvitist makstakse? Millal on töötajal õigus seda nõuda? Mil moel peaks olema sõlmitud kokkulepe hüvitiste maksmises?

Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa täpsemalt teada, millistel juhtudel ja kui suures ulatuses tuleb tööandjal hüvitisi maksta.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Isadora Lollo

 

Tagasi
Tööminutid: töötajale makstavad hüvitised
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks