Avaleht / Uudised

Tööminutid: asendamine

15.07.2014


Selle nädala Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam asendamisest. Asendamist tuleb ette aeg-ajalt, eriti aga suveperioodil, mil paljud töötajad lähevad puhkusele, aga töö vajab ikkagi tegemist.

Millal aga töötaja on kohustatud oma kolleegi asendama ning millistel juhtudel ta seda tegema ei pea? Asendamine on vaadeldav tööülesannete täitmisena poolte kokkuleppel ehk asendada võib üldjuhul siis, kui töötaja selleks nõusoleku annab ehk pooled on selles omavahel kokku leppinud.

Küll võib tööandja ühepoolse otsusena asendamise ikkagi määrata. Seda aga juhul, kui tegemist erakorralise olukorraga ehk töö vajab tegemist nüüd ja praegu, kuid erinevatel põhjustel puudub selleks vajalik tööjõud. Samas ei ole mitmete töötajate samaaegne puhkusel olek põhjuseks, et panna tööl olevatele töötajatele lisakoormust, sest tööandjal on aasta alguses saanud puhkusegraafikud nii kavandada, et erinevate inimeste puhkused oleksid aasta peale hajutatud.

Kes aga võib keda asendada? Mil viisil toimub asendamine? Kes peaks asendamise korraldama? Milline võib olla asendamise kestus? Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa teada, kuidas toimub korrektne asendamine.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Chris Baker

 

Tagasi
Tööminutid: asendamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks