Avaleht / Uudised

Tööminutid: kas ettevõtte suvepäevadel juhtunud õnnetus on tööõnnetus?

Selle nädala Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam küllaltki ebameeldival teemal. Juttu tuli õnnetustest, mis ei ole juhtunud töö juures, mitte tööd tehes, ega pole isegi tööga seotud, vaid on aset leidnud asutuse või ettevõttega seotud üritustel, mida tihti suvel oma töötajatele korraldatakse. Tavaliselt on need suvepäevad, väljasõidud või muud firma poolt korraldatud üritused.

Üheks sagedamaks küsimuseks, mida nii töötaja kui ka tööandja poolt Tööinspektsioonile esitatakse on, kas suvepäevadel juhtunud õnnetus (näiteks töötaja kukub, libiseb või talle kukub midagi peale ja ta saab viga) on tööõnnetus või mitte?

Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa teada, millistel asjaoludel on firmaüritusel juhtunud õnnetus ikkagi tööõnnetus, kuidas tuleb sel juhul käituda tööandjal ning mis puhkudel peab töötaja juhtunud õnnetuse tagajärgedega ise silmitsi seisma.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Kui on juhtunud tööõnnetus, siis kiired sammud sellele reageerimiseks leiab ka Tööelu portaali probleemilahenduste rubriigist.

 

Tagasi
Tööminutid: kas ettevõtte suvepäevadel juhtunud õnnetus on tööõnnetus?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks