Avaleht / Uudised

Tervislikud töökohad: Aasta parim tööga seotud dokumentaalfilm pälvis autasu

07.11.2012Hispaanlase Chico Pereira film Pablo talv võitis 2012. aasta tervislike töökohtade filmiauhinna. Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) andis üle neljanda filmiauhinna 55ndal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmidefestivalil (DOK Leipzig).

Filmiauhind annab tunnistust tööohutuse ja töötervishoiu olulisusest kogu Euroopas, esitades filmitegijatele väljakutseid ja julgustades neid looma näidisdokumentaalfilme tööohutuse ja töötervishoiu teemadel. Välja valitud kümne konkureeriva filmi hulgast, jutustab Pablo talv loo pensionile jäänud kaevurist, kes on üks viimase põlvkonna kaevuritest praeguseks suletud 2000 aasta vanusest Hispaania elavhõbeda kaevandusest.

Peter Rimmer, EU-OSHA žürii esindaja ütles, et Pablo talv on laureaadi tiitli vääriline. Auhinna üleandmisel Leipzigis ütles ta: „See siiras ja kaunis must-valge film jutustab loo väikelinna lõplikust allakäigust ja ühest selle elanikust. Kasutades oskuslikult ulme elemente, toob film avalikkuse ette halbade töötingimuste ja halva elustiili tõsiselt kahjulikud tagajärjed.”

Film näitab töövõime säilimise vajadust, et vältida töötajate varast pensionilejäämist ja vanemaealiste töötajate koondamist. EU-OSHA-l on tulemas uus Euroopa Komisjoni poolt tellitud suurprojekt, kus uuritakse vanemaealiste töötajate tööohutuse ja töötervishoiu küsimusi. 
Konkursile esitati rahvusvahelistelt filmitegijatelt kokku kümme mõtlemapanevat filmi, dokumenteerides inimeste igapäevaseid tegevusi tööelu kõikidel etappidel. Filmid kajastavad erinevaid töökeskkondi ja keskenduvad nii suurettevõtete kui väikefirmade töötajate kogemustele.

Kandidaadid valiti välja rohkem kui 2850 dokumentaalfilmi hulgast, mis tänavu esitati DOK Leipzigile. Võitja valis välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid asjatundjad nii filmialal kui ka tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas.

Rohkem infot filmi kohta leiad siit.

Allikas: EU-OSHA

Tagasi
Tervislikud töökohad: Aasta parim tööga seotud dokumentaalfilm pälvis autasu
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks