Avaleht / Uudised

Tööminutid: puhkusetasu

01.07.2014


Värskes Tööminutite saates võttis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam vaatluse alla puhkusetasuga seonduva temaatika. Vastuse said muuhulgas küsimused selle kohta, kuidas puhkusetasu arvutatakse ning millal puhkusetasu välja peab olema makstud.

Puhkusetasu maksmiseks on kaks võimalust. Üldjuhul makstakse puhkusetasu siis, kui töötaja hakkab puhkusele minema ehk seaduse kohaselt puhkusele mineku päevale eelviimasel tööpäeval.

Puhkuseraha saab töötajale üle kanda ka hiljem. Seaduseandja on ette näinud selle, et puhkuseraha võib maksta välja kas puhkuse ajal või ka peale puhkuse lõppemist. Siiski tuleb arvestada piiranguga, mis seisneb selles, et puhkusetasu tuleb välja maksta mitte hiljem kui puhkuse lõppemisele järgneval palgapäeval.

Kuidas aga üldse puhkusetasu arvutatakse? Mida täpsemalt puhkusetasu hulka arvestatakse? Kas töötaja saab midagi ette võtta, kui tema tööandja puhkusetasu maksmisega viivitab? Kuula Tööminuteid ja saa vastused nendele ja mitmetele teistele puhkusetasu puudutavatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte puhkusetasu kohta.

Tagasi
Tööminutid: puhkusetasu
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks