Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon kutsub töötervishoiu ja tööohutuse huvilisi stressi teemalistele seminaridele

19.05.2014


Tööinspektsioon koostöös Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskusega korraldab juunis Tartus, Pärnus ja Jõhvis töökeskkonnaspetsialistidele ja teistele töötervishoiu huvilistele suunatud tasuta seminari teemal „Vähem stressi“.

Psühhosotsiaalsed riskid on psühholoogilised, füüsilised ja sotsiaalsed  aspektid, mis võivad tekitada töötajale psühholoogilist või füüsilist kahju ning on tihti seotud töökorralduse, töökeskkonna või inimeste vaheliste suhetega. Seega võib psühhosotsiaalseks ohuteguriks olla näiteks vahetustega töö, mis ei võimalda perele piisavalt aega pühendada, otsustamisprotsess, mis ei kaasa töötajaid neid mõjutavate otsuste tegemisse, aga ka närviline klient, kes oma pahameele töötaja peale välja valab – stressorid, mis tugeva või pikaajalise mõju korral mõjutavad tervist. Uuringud näitavad, et 50–60% kaotatud tööpäevadest on tingitud tööstressist ja psühhosotsiaalsetest ohuteguritest. Luu- ja lihaskonna haiguste järel on see esinemissageduselt teine tööga seotud terviseprobleem Euroopas. Üheksa aasta jooksul teatas peaaegu 28% Euroopa töötajatest kokkupuutest psühhosotsiaalsete ohuteguritega, mis mõjutas nende vaimset heaolu. Igal aastal lähevad vaimse tervise häired (nii tööst tingitud kui ka tööga mitteseotud) Euroopas maksma hinnanguliselt 240 miljardit eurot.

Seminaridel käsitletakse tööstressi olemust, probleemi ulatust, tekkepõhjuseid ja ennetamise võimalusi. Kõikidel seminaridel  keskendutakse peamiselt kahele fookusele - tööalased suhted ning töö ja pereelu ühildamine.  Seminariga taotletakse, et kuidas ennetada ja ära tunda tööalastest suhetest (nii töötajate vahelised suhted kui ka klientidega suhtlemine) ning töö- ja pereelu ühildamisest tekkinud stressoreid, kuidas neid ennetada ning samuti tutvustatakse häid tavasid, mida reaalselt on ettevõtetes tehtud  psühhosotsiaalsete ohutegurite vältimiseks. Seminari lõpptulemuseks võiks olla teadmine, et mida saab nii tööandja  kui töötaja tööl ära teha selleks, et suhted töökaaslaste ja klientidega oleksid positiivsed ja heaolu soodustavad.

Seminarile saab registreerida Tööelu portaalis (NB kohtade arv on piiratud).

Kampaania kohta leiab rohkem infot Tööelu portaalist ja kampaania ametlikult kodulehelt.

Lisainfo:
Kristel Plangi
Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja / EU-OSHA Eesti koordinatsioonikeskuse juht
telefon 626 9414 / 5342 7785
kristel.plangi@ti.ee

Tagasi
Tööinspektsioon kutsub töötervishoiu ja tööohutuse huvilisi stressi teemalistele seminaridele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks