Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon kutsub töökeskkonnaspetsialiste tasuta koolitusele

15.05.2014


Tööinspektsioon korraldab 26. mail  Tallinnas  töökeskkonnaspetsialistidele suunatud  tasuta koolituspäeva teemal „Töövahend“.

Kukkumise ja komistamise järel on teine suurem grupp tööõnnetustest seotud kontrolli kaotamisega masinate, transpordiseadmete, käsitööriistade või teisaldatavate materjalide üle, millest omakorda enim juhtumeid on seotud just käsitööriistadega. Ka nelja kuuga Tallinnas ja Harjumaal registreeritud 568 tööõnnetusest põhjustasid 142 juhul valed töövõtted või ettevaatamatus töövahendiga töötamisel. Oluline osa tööõnnetuste ennetamisel on ka töötajate piisav juhendamine ja väljaõpe enne seadme või töövahendiga tööle lubamist.

Koolitusega taotletakse, et koolitusel osaleja oskab hinnata töövahendi sobivust tehtavale tööle, teab töövahendite ohutusjuhendite koostamise põhimõtteid, tunneb töötervishoiu- ja tööohutusnõudeid töövahenditele ning nende kasutamisele ja hooldusele, teab töövahendi hoolduse ja kontrolli korraldust ning oskab hinnata töövahendite vastavust töötervishoiu- ja tööohutusnõuetele. Registreerumine koolitusele avatakse 19.05 kell 10.00 Tööinspektsiooni kodulehel.

Nelja kuuga on Tallinnas ja Harjumaal registreeritud 568  tööõnnetust, neist 126  lõppesid töötaja raske kehavigastusega, 1 tööõnnetus lõppes surmaga.

2013. a registreeriti Eestis kokku tööõnnetusi 4180,  Tallinnas ja Harjumaal 1723  tööõnnetust, neist 305 rasked ja 8 surmaga lõppenud tööõnnetust.

Lisainfo:
Sigrid Sarv
Põhja inspektsiooni teabespetsialist
telefon 5623 0168
sigrid.sarv@ti.ee 

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Tööinspektsioon kutsub töökeskkonnaspetsialiste tasuta koolitusele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks