Avaleht / Uudised

Nädala küsimus: mida teha, kui tööandja ei maksa haigushüvitist?

12.05.2014


Igal nädalal ilmuv küsimus ja vastus peegeldab tööelus ettetulevaid töösuhetealaseid probleeme. Küsimuste sünnile on kaasa aidanud inimesed, kes on Tööinspektsiooni poole oma murega pöördunud. Igale küsimusele on vastuse koostanud Tööinspektsiooni jurist.

Lugeja küsib: Mida teha, kui tööandja ei maksa haigushüvitist?

Vastab Tööinspektsiooni Ida inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool:

Töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse § 122 lg 5 järgi tuleb tööandjal haigushüvitis välja maksta palgapäeval, kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva jooksul alates nõuetekohaselt vormistatud haiguslehe esitamisest tööandjale.

Kui tööandja ei täida seadusest tulenevat kohustust s.t. ei maksa töötajale haigushüvitist, tuleks järelepärimisega pöörduda tööandja poole. Kui tööandja ei selgita ega reageeri järelepärimisele, siis tuleb töötajal pöörduda haigushüvitise maksmise nõudega töövaidlusorgani poole, kas töövaidluskomisjoni või kohtusse. Avalduse esitamise tähtaeg on 4 kuud, arvates päevast, mil töötaja sai teada või pidi teada saama oma õiguste rikkumisest.

Foto: SCX/Sigurd Decroos

Tagasi
Nädala küsimus: mida teha, kui tööandja ei maksa haigushüvitist?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks