Avaleht / Uudised

Milline peaks olema ideaalne kontor?

09.05.2014


Postimehe Tarbija24 juhtimise rubriik toob meieni Ameerika väljaande The Huffington Posti poolt koostatud infograafiku, milles kirjeldatakse, milline peaks olema üks suurepärane kontor töötamiseks.

Uuringud näitavad, et avatud kontor ei ole töötaja produktiivsuse tõstmiseks ja heaolutunde tekitamiseks hea variant. Samuti ei ole see sobiv lahendus kollektiivi meeskonnatöö arendamiseks ja soosimiseks. Teisalt pole kasulik ka täielik eraldatus ehk eraldi kontoriruumid igaühele eraldi.

«Keskendumisvõimet võib tõesti parandada ja toetada füüsiline keskkond,» arvas NBBJ sisedisainer Suzanne Carlson, kes on disaininud ruume teiste seas sellistele firmadele nagu Google, Amazon, Samsung, Nike, Boeing, Macy´s.

Kontoriruumi juures on välja toodud mitmeid olulisi aspekte. Näiteks on tähtis, et akendest paistaks palju valgust sisse. Sellel töötajal, kes saab kontoris olles aknast rohkem valgust, on öösel märska parem uni. Teisalt avaldavad siseruumis suurt mõju toataimed – need teevad töötaja õnnelikuks.

Kontoriripinnal peavad olema vaheseinad või tõkendid, mis vähendavad ja blokeerivad müra. Samuti on tähtis, et võimalikult palju kasutatakse loomulikku valgust. Kahtlemata mõjutavad meie käitumist palju ka värvitoonid, näiteks sinine stimuleerib intellektuaalselt, kollane tekitab loovust, roheline toob rahu ja tasakaalu.

Igal töötajal peaks olema oma väike personaalne ruum või ala, mida tema ise saab endale meelepäraselt kujundada.

Vaata ja loe pikemalt, milline hea kontor olema peaks, siit.

Autor: The Huffington Post

Foto: Shutterstock

Allikas: tarbija24.postimees.ee

Tagasi
Milline peaks olema ideaalne kontor?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks