Avaleht / Uudised

Valminud on uuring „Töötingimused renditööl“

21.04.2014


Renditöö on kolmepoolne töösuhe renditöötaja, rendiagentuuri ja kasutajaettevõtte vahel. Rendiagentuuri rolliks on otsida ja vahendada kasutajaettevõtete ametikohtadele sobivaid töötajaid, jäädes ise samas töötajale tööandjaks (sõlmides temaga töölepingu) ning sidudes ennast kasutajaettevõttega töö ostu-müügi lepingu läbi. Selliselt on inimese tegelik töökoht kasutajaettevõttes, kus töötaja ülesandeid täidab ja tööd teeb.

Uuringu eesmärk on hinnata renditööd puudutava Eesti õiguse vastavust EL-i direktiividega ning anda ülevaate renditöö levikust, probleemidest ja võimalikest lahendustest Eestis.Informatsiooni koguti rendiagentuuride seas läbi viidud veebiküsitluse ning rendiagentuuride, kasutajaettevõtjate ja renditöötajate intervjuudega. Lisaks korraldati renditööga seotud probleeme puudutav aruteluseminar Eesti Personaliettevõtete Liidu liikmetega.

Uuring valmis Euroopa Sotsiaalfondifondi programmi „Tööelu kvaliteedi parandamine 2009-2014“ raames ning Sotsiaalministeeriumi tellimisel. Uuringu viis läbi Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus RAKE. Uuringu aruanded leiate Sotsiaalministeeriumi veebilehelt Töötingimused renditööl.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte renditöö kohta.

Tagasi
Valminud on uuring „Töötingimused renditööl“
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks