Avaleht / Uudised

Palgavisioon kutsub arutlema soolise palgalõhe üle

10.04.2014


Eesti eri paigus toimub 15 arutelu, kuhu on oodatud osalema kõik huvilised. Veebiülekandega Delfis ja telefonilülitustega seotakse maakondlikud sündmused üheks Palgavisiooniks.

Arutelud palgalõhe üle toimuvad Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel. Ministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul on sooline palgalõhe Eestis tõsine probleem. „Naised teenivad meestest 30% vähem ning paraku on see suurim erinevus meeste ja naiste palkades Euroopas. Palgalõhe mõjutab elukvaliteeti nii praegu kui väljendub ka pensionide suuruses tulevikus,“ möönis asekantsler.  „Võrdse palga päeval kutsume üheskoos arutama, mis põhjustab sissetulekute ebavõrdsust ja kuidas seda olukorda lahendada.”

Soolisel palgalõhel on mitmeid põhjuseid: sooline jaotumine hariduses ja tööturul, töö- ja pereelu ühitamise raskused, iganenud personalipraktikad. Kas see on probleem, kui naised teevadki meestest erinevaid töid, mille eest makstakse vähem? Aga see, kui sama töö eest makstakse mehele rohkem? Miks väärtustatakse ühiskonnas ühte elukutset rohkem kui teist? Millist hinda maksavad nii mehed kui ka naised ebavõrdsete sissetulekute eest? Need ja teised küsimused võetaksegi 10. aprillil arutelule 15 linnas üle Eesti.

Arutelud toimuvad Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis või Võrus ning algavad igal pool kell 14.36. Nimelt saaks just sel kellaajal otsa kell 9 algav naiste tööpäev, kui nende tööd hinnataks meeste omaga võrdselt. 

Enne Tallinnas Swissotelis toimuvat ja võrgu kaudu üle Eesti nähtavat arutelu räägib palgalõhest Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse juhataja Reet Laja. Parimatest praktikatest ettevõtluses räägivad Merje Laasi Microsoft Balti ja ettevõtja Klaas-Jan Reincke.

Tallinnas osalevad aruteluringis Kultuuriministeeriumi nõunik Yoko Alender, linnasekretär Toomas Sepp, Microsoft Balti personalijuht Merje Laasi, Terve Eesti SA juht Hannes Lents, ajakirjanik Krister Paris ning kolm Tallinna Inglise Kolledži õpilast. 

Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:
Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi teavituse peaspetsialist
telefon 5666 8581
armo.vask@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Palgavisioon kutsub arutlema soolise palgalõhe üle
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks