Avaleht / Uudised

Tööminutid: tähtajaline tööleping

08.04.2014


7. aprillil eetris olnud Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel hooajatööst ja tähtajalise töölepinguga töötamisest.

Õhus on ammu tunda kevade hõngu ning ega see suvigi enam kaugel pole. Suvega seostub aga terve rea hooajaliste töökohtade tekkimine, mis annab paljudele inimestele võimaluse tähtajalise töölepinguga töötades lisaraha teenida. Mida kujutab endast aga tähtajaline tööleping?

Tähtajalisi töölepinguid ei sõlmita ainult suve saabudes hooajatöö tegemiseks. Töölepingu seadus ütleb, et tähtajalise töösuhte sõlmimist eeldatakse siis, kui on tegemist ajutise tööde mahu suurenemisega, hooajatöödega või kindla, tähtajalise renditööga. Seaduses on loetelu lahtine – ka kõik muud ajutise töö juhtumid mahuvad sinna alla.

Igal juhul, asudes tööle tähtajalise töölepinguga, peab seal olema selgelt kirjas, mis põhjustel on tähtajaline leping sõlmitud ja kui kaua see kestab. Juhul, kui me neid andmeid sealt ei leia, siis eeldatakse, et sellist kokkulepet pooled ei sõlminud ja meil on tegemist hoopis tähtajatu töölepinguga.

Milline aga võib olla tähtajalise töölepingu kestus? Kuidas võtta tööle tähtajalise töölepinguga renditöötajat? Kas ka tähtajalise töölepingu puhul on võimalik rakendada katseaega? Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa teada vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele, mis on seotud tähtajalise töölepingu sõlmimisega.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööeluportaali teemlehte tähtajalise töölepingu kohta.

Tagasi
Tööminutid: tähtajaline tööleping
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks