Avaleht / Uudised

Minister Kruuse: töövõimereform seab esikohale inimese vajadused

02.04.2014


Minister Urmas Kruuse tõstis tänast ametiühingute keskliidu avaldust kommenteerides esile, et töövõimereform lähtub inimese erivajadustest aitamaks neid, kelle tervis seda lubab, leida sobilikku tööd ja olla aktiivne ühiskonna liige. Reformi tulemusel paraneb inimeste sotsiaalne ja majanduslik toimetulek.

Minister Kruuse jagab Eesti Ametiühingute Keskliidu arvamust, et reform peab muutma tervisekahjustusega inimeste aitamise tõhusamaks ning vältida tuleb dubleerimisi. Ministri kinnitusel uus, testimisfaasis olev hindamismetoodika just neist põhimõtetest lähtubki. „Tahame muuta senist paradigmat ning keskenduda inimese võimele olla aktiivne ning anda oma panus ühiskonda. Uus metoodika aitab leida need oskused, mida inimene saab ja tahab kasutada või arendada. Sellest lähtuvalt pakutakse inimesele kas abivahendeid, töötingimuste kohaldamist, rehabilitatsiooniteenust või muud vajalikku,“ selgitas Kruuse.

Ministri sõnul lähtuti töövõimereformi kavandades algusest peale reformi jätkusuutlikkusest, et ka Euroopa Liidu rahastamisperioodi järel saaksid vähenenud töövõimega inimesed samal tasemel abi. „Sotsiaalpartnerid on olnud kaasatud reformi ettevalmistusse. Oleme jõudnud mitmes olulises küsimuses konsensusele. Suuri muutusi uisapäisa teha ei ole mõistlik,“ rõhutas minister. „Soovin lähiajal sotsiaalpartneritega kokku saada ning arutada reformi ettevalmistuskäiku,“ kinnitas Kruuse.

Reform puudutab umbes 100 000 inimest ja see on ette valmistatud tihedas koostöös puuetega inimeste organisatsioonidega. Töövõimereformi seadus peaks jõustuma 2015. aastast. Uus töövõimeskeem rakendub järk-järgult. Töövõimereformi ajakava ja sisu tutvustab selleks loodud veebileht: töövõime.sm.ee

Lisainfo:

Kristel Abel
Sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht
telefon 626 9102
Kristel.abel@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Minister Kruuse: töövõimereform seab esikohale inimese vajadused
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks