Avaleht / Uudised

Tööminutid: kuidas peaks käituma tööandja töövägivalla puhul

01.04.2014


31. märtsil eetris olnud Tööminutite saates jätkas tööinspektor-jurist Neenu Pavel töövägivalda puudutavate küsimuste käsitlemist. Seekord tööandja vaatevinklist.

Tuletame veelkord meelde, et töövägivalla puhul on tegemist töötaja suhtes töökeskkonnas aset leidva vaimse või füüsilise vägivallaga. Kõige sagedamaks töövägivalla ilminguks on töökiusamine.

Tööandja ei saa kiusamise juhtumite korral jääda kõrvaltvaatajaks ja väita, et see teda ei puuduta. Töötervishoiu ja tööohutuse seadus kohustab tööandjat tagama kõikidele oma töötajatele nii vaimselt kui füüsiliselt ohutu töökeskkonna ja turvalisuse.

Mida siis saab ja peab hooliv tööandja tegema olukorras, kui temani on jõudnud informatsioon kollektiivis toimuvast töökiusamisest? Kuidas ennetada töövägivalda ja teha nii, et sellist laadi ilminguid üldse ei tekiks? Kuula selle nädala Tööminuteid ja saa  häid nõuandeid turvalise töökeskkonna loomiseks.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: kuidas peaks käituma tööandja töövägivalla puhul
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks