Avaleht / Uudised

Tööminutid: töövägivald ja kiusamine

25.03.2014


Värskes Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel lähemalt töövägivallast.

Töövägivalla all mõistetakse füüsilist ja vaimset vägivalda, mida töötaja tunneb ja tajub oma töökeskkonnas. Kuigi mõiste „töövägivald“ võib tekitada tunde, et eelkõige on see füüsiline, siis tegelikult kurdavad inimesed kõige rohkem kiusamise üle. On kindlaks tehtud ja ära määratletud nii sisemine kui välimine töökiusamine.

Sisemine kiusamine leiab aset siis, kui ühte töötajat, võrreldes teistega, korduvalt ja põhjendamatult koheldakse halvemini. Väline vägivald tööl on see, kui töötaja puutub kokku solvavate ostjate või klientidega, kes teatud olukordades teda isegi ähvardavad. Füüsilist välist vägivalda võivad tunda saada aga näiteks turvatöötajad.

Milliseid tagajärgi võivad vägivald ja kiusamine tööl endaga kaasa tuua? Kuidas üldse töökiusamist ära tunda? Mida teha, kui tööl kiusatakse? Mil moel on võimalik töökiusamisele vastu astuda? Nendele ja mitmetele teistele töövägivalda ja kiusamist puudutavatele küsimustele saab vastuse selle nädala Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

Lisainformatsiooni töövägivalla ja kiusamise kohta leiab ka Tööelu portaali vastavalt teemalehelt.

 

Tagasi
Tööminutid: töövägivald ja kiusamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks