Avaleht / Uudised

Tööminutid: ebavõrdne kohtlemine ja diskrimineerimine

Selle nädala Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel ebavõrdsest kohtlemisest ja diskrimineerimisest.

Nii tööandjatele kui ka töötajatele võib jääda mulje, et nimetatud teemad on tööelus küllaltki uued. Sageli on küsitud, kas sellised teemad nagu ebavõrdne kohtlemine ja diskrimineerimine on veel üldse aktuaalsed? Paraku tuleb tõdeda, et niisugused juhtumid on ikkagi olemas.

Seetõttu oleks paslik rääkida, mida ebavõrdne kohtlemine ja diskrimineerimine täpsemalt tähendab, et töötajad ja tööandjad selle nähtuse ära tunneksid.  Ainult sel juhul on võimalik tuvastada ka õiguste rikkumine.

Põhiseaduse § 12 ütleb, et kõik on seaduse ees võrdsed ning Soolise võrdõiguslikkuse seaduse kohaselt on erinevad sugupooled võrdõiguslikud.

Mida täpsemalt Soolise võrdõiguslikkuse seadus sätestab, millistel juhtudel on tegemist diskrimineerimisega, mil moel erineb Võrdse kohtlemise seadus Soolise võrdõiguslikkuse seadusest? Neile ja paljudele teistele ebavõrdse kohtlemise ning diskrimineerimisega seonduvatele küsimustele saab vastuse kuulates värsket Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Lisainformatsiooni soolise võrdõiguslikkuse ja diskrimineerimise kohta leiab ka Tööelu portaali teemalehtedelt:

Tagasi
Tööminutid: ebavõrdne kohtlemine ja diskrimineerimine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks