Avaleht / Uudised

Kas ületunnitööst keeldumine võib olla aluseks töölepingu ülesütlemisele?

17.03.2014


Igal nädalal ilmuv küsimus ja vastus peegeldab tööelus ettetulevaid töösuhetealaseid probleeme. Küsimuste sünnile on kaasa aidanud inimesed, kes on Tööinspektsiooni poole oma murega pöördunud. Igale küsimusele on vastuse koostanud Tööinspektsiooni jurist.

Lugeja: Tööandja soovib minust lahti saada, sest mina ei tee ületunde nagu teised töötajad. Kardan kaotada tööd, kuna olen üksikema. Kuidas saaks oma töökohta säilitada?

Vastab Tööinspektsiooni Ida inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool: Ületunnitöö tegemine nõuab pooltevahelist kokkulepet (TLS § 44 lg 1). Töötajal on õigus keelduda ületunnitöö tegemisest kui ta seda teha ei soovi või tegemine ei ole võimalik.

Tööandja võib nõuda töötaja nõusolekuta ületunnitöö tegemist ainult erandjuhtudel, kui ületunnitöö tegemine on vajalik ettenägematutel asjaoludel  nt kahju tekkimise ärahoidmiseks).

Töölepingu ülesütlemine võib toimuda seaduses antud alustel, tööandjapoolse erakorralise ülesütlemise alused on sätestatud  TLS §-s 88. Kui töötaja ületunnitööd teha ei soovi ja selle tegemiseks ei ole ka ettenägematuid asjaolusid, tuleb sellest tööandjale teada anda. Ületunnitööst keeldumine ei ole aluseks töölepingut üles öelda.

Vaata lisaks ka Töööelu portaali teemalehti ületunnitöö ja tööandja algatusel tööelpingu ülesütlemise kohta.

Lisainfo:
Olga Kurdovskaja´
Ida inspektsiooni teabespetsialist
telefon 5623 0269
Olga.Kurdovskaja@ti.ee

Foto:SXC/Hans Thoursie

Tagasi
Kas ületunnitööst keeldumine võib olla aluseks töölepingu ülesütlemisele?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks