Avaleht / Uudised

Eestlased soovivad üha rohkem töötada kodumaal

07.03.2014


Täna avalikustatud uuringu „Eesti tööealise elanikkonna väljarändepotentsiaal aastal 2013“ tulemused näitavad, et eestlane soovib ennekõike olla pere ja sõprade lähedal ning elatist teenida kodumaal.

„Kolme aastaga on kolmandiku võrra langenud inimeste arv, kes näevad ennast töötamas väljaspool Eestit. Sellest tulenevalt on viimase aastaga tuntavalt vähenenud reaalselt välismaal töötavate eestlaste arv - 1900 inimese võrra," tõi sotsiaalminister esile olulisima uuringust. "Olukord tööturul on kiiresti paranenud ning koos sellega kasvanud ka Eesti elanike optimism Eestis töötamise osas,“ lisas Rõivas.

Uuringust tuleb välja, et välismaal töötamine on aastaga vähenenud. Kui 2012. aastal töötas ühes kvartalis keskmiselt 24 800 Eesti elanikku välismaal, siis 2013. aastal 22 900 inimest. 2010. aastal omasid kindlat soovi 76 400 inimest välismaale tööle minna, siis mullu oli see langenud 51 600-ni.

Uuringu kokkuvõtte leiate Sotsiaalministeeriumi kodulehelt.

Lisainfo:
Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi teavituse peaspetsialist
telefon 5681 5708
armo.vask@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium

 

Tagasi
Eestlased soovivad üha rohkem töötada kodumaal
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks