Avaleht / Uudised

Ettevõtjad hakkavad töötajate registrit testima

06.03.2014


Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Maksu- ja Tolliamet leppisid kokku, et koja liikmed hakkavad testima uut töötajate registri keskkonda.

Töötajate registri eesmärk on tõhustada tööjõumaksude alast järelevalvet, vähendada musta tööjõu kasutamist ning suurendada töö tegija sotsiaalsete tagatiste rakendamise võimalikkust. Kui täna peab tööandja uue töötaja registreerima hiljemalt seitsmendal päeval, siis tulevikus teeks ta seda kohe esimesel päeval, juba enne töötaja tööle asumist.

Uus süsteem võimaldab vähendada halduskoormust ja luua ühtne andmebaas eri asutuste ristkasutusse. Kogutavaid andmeid hakkavad kasutama Eesti haigekassa, Eesti töötukassa, Sotsiaalkindlustusamet, Politsei- ja piirivalveamet, Tööinspektsioon ning Maksu- ja tolliamet. Nendest mitmetele tuleb ka täna edastada andmeid isikute töötamise kohta. Tulevikus see muutub ja andmete esitamiseks jääb ainult üks kanal, milleks on töötamise register. Eelpool nimetatud asutused saavad oma tööks vajalikud andmed töötamise registrist ning neile eraldi andmeid enam esitama ei pea.

Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Paltsi sõnul on väga tähtis, et ettevõtjaid kaasatakse süsteemi loomise arendusfaasis. «Kohtumine näitas, et vahetust tagasisidest süsteemiarendajatele on palju kasu. Uut lahendust peavad hakkama kasutama eelkõige ju ettevõtjad ning seega tuleb mistahes sarnaste süsteemide arendamisel alati rõhku pöörata sellele, et süsteem saaks kasutajale lihtne ja mugav,» lisas Palts.

Allikas: E24

Foto: SXC/Svilen Milev

 

 

Tagasi
Ettevõtjad hakkavad töötajate registrit testima
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks