Avaleht / Uudised

Narvas ja Võrus kaotatakse töövaidluskomisjonid

28.02.2014


Narvas ja Võrus kaotatakse töövaidluskomisjonid, kuid see ei vähenda töövaidluste lahendamise kättesaadavust töövaidluse osapoolte jaoks. Alates 1. märtsist hakkab Narvas töövaidlusi lahendama Jõhvi töövaidluskomisjon ning alates 6. märtsist hakkab Võru töövaidlusi lahendama Tartu töövaidluskomisjon.

Tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Meeli Miidla-Vanatalu sõnul ei ole Tööinspektsioonile võõras taoline lahendus, kus ühe linna töövaidluskomisjon sõidab teise linna istungeid pidama: „Sarnane süsteem toimib edukalt juba mitmeid aastaid Rakveres, Paides, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval, Põlvas, Viljandis ja Valgas.“ 

Miidla-Vanatalu lisas, et täpset ajaplaani väljasõiduistungiteks ei saa koostada, vaid see oleneb laekunud avalduste arvust ning kavandatavate istungite aegadest. „Näiteks Hiiumaal käis alaliselt Saaremaal asuv töövaidluskomisjon eelmisel aastal istungeid pidamas vaid neljal päeval.“

Töövaidluste lahendamise kättesaadavus ei vähene töövaidluse osapoolte jaoks. Paberkandjal avaldusi on nii Narvas kui ka Võrus võimalik esitada Tööinspektsiooni kohalikes esindustes.  Dokumente on võimalik saata ka postiga tähtkirjana töövaidluskomisjoni asukohta või elektrooniliselt, digitaalselt allkirjastatuna. Küsimuste tekkimisel saab suhelda ka telefoni teel.

Ümberkorralduse eesmärgiks on olemasolevaid ressursse võimalikult efektiivselt kasutada ning luua viies töövaidluskomisjon Tallinna, kus töövaidluste arv on 2013. aastal kasvanud 17.5% võrreldes 2012. aastaga. Samal perioodil on Ida- ja Lääne-Virumaa piirkonnas  töövaidluste arv langenud 24,4% ja Lõuna-Eestis 22,4%.

Kokku lahendasid 2013. aastal töövaidluskomisjonid üle Eesti 2965 töövaidlust.

Lisainfo:
Sander Sõõrumaa
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
telefon 5699 2324
sander.soorumaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Narvas ja Võrus kaotatakse töövaidluskomisjonid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks