Avaleht / Uudised

Märtsist hakkavad Võrus töövaidlusasju lahendama Tartu töövaidluskomisjonid

27.02.2014


Seoses Võru töövaidluskomisjoni väikse töökoormusega ja olemasolevate ressursside otstarbekama kasutamisega hakkavad Tartu töövaidluskomisjonid pidama väljasõiduistungeid Võru Tööinspektsiooni kontoris aadressil Lembitu 2a.

Hetkel menetleb Lõuna-Eestis töövaidlusi kaks komisjoni, asukohaga Tartus ja Võrus. Tartu komisjon peab väljasõiduistungeid Viljandis ja Jõgeval, samas kui Võru komisjon lahendab lisaks Võrumaa töötajate ning tööandjate vaidlustele töövaidlusi ka Valgas, Põlvas ja Tartus. Alates 6.märtsist viiakse Võru töövaidluskomisjon üle Tartusse. Tartu töövaidluskomisjonid hakkavad pidama väljasõiduistungeid viies Lõuna-Eesti maakonnakeskuses.

Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni juhataja Ülo Ustav kinnitab, et väljasõiduistungite süsteem toimib edukalt üle Eesti ja Võrumaa töötajate ning tööandjate jaoks ei muutu seoses komisjoni üleviimisega töövaidluste lahendamine keerukamaks.  „Avaldusi on jätkuvalt võimalik esitada Võru kontorisse või saata postiga Tartu töövaidluskomisjoni aadressil Teguri 37. Samuti on võimalik avaldusi ning dokumente esitada digitaalselt allkirjastatult e-maili teel,“ lisab Ustav.

Töövaidlusi menetletakse lähtuvalt töötaja töökoha piirkonnast. Kui töökoht on välismaal või hõlmab mitut piirkonda, siis menetleb avaldust tööandja juriidilisele aadressile vastav töövaidluskomisjon. 2013. a lahendasid Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni töövaidluskomisjonid kokku 493 avaldust, neist 328 Tartus, 41 Võrus, 41 Viljandis, 39 Jõgeval, 26 Valgas, 18 Põlvas. 

Töövaidluskomisjoni avalduse esitamiseks on järgmised võimalused:

  • saata avaldus digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel: louna.tvk1@ti.ee
  • saata avaldus posti teel aadressil Teguri 37, Tartu 50107
  • tuua avaldus Tööinspektsiooni kohalikku kontorisse tööinspektori või tööinspektor-juristi vastuvõtu ajal

Lisainfo:
Kaja Tamm
Lõuna inspektsiooni teabespetsialist
telefon 5623 0355
kaja.tamm@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Märtsist hakkavad Võrus töövaidlusasju lahendama Tartu töövaidluskomisjonid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks