Avaleht / Uudised

Tööõnnetuste arv kasvab

26.02.2014


2009. registreeris Tööinspektsioon 3000 tööõnnetust. Viimaste aastate statistika näitab tõusutrendi - aastas registreeritakse üle 4000 tööõnnetuse.

Põhjus, miks see arv kasvanud on, peitub selles, et tööõnnetusi registreeritakse järjest enam ning inimesed on muutunud teadlikumaks ega varja õnnetusjuhtumit vahendavad ERR raadiouudised.

Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisbergi sõnul on oluline, et nii tööandja kui töötaja hoolitseksid ohutu töökeskkonna eest. Tööandja on küll kohustatud looma tingimused töö turvaliseks tegemiseks, kuid samas peab pidama järelvalvet, et töötajad ikka ohutusnõudeid järgiksid.

SEB elu- ja pensionikindlustuse juhi Indrek Holsti arvates pole võimalik kõiki riske siiski töökohtadel maandada. Riske tuleks aga kindlustada. „Kui masinad liiguvad, kui inimesed liiguvad, võib juhtuda. Tulemuseks võib olla tööõnnetus. Kindlustus saab finantstagajärgede osas õnnetusjuhtumite puhul abiks olla," märkis Holst.

Surmaga lõppenud õnnetusi oli möödunud aastal Eestis 20. „See teeb Eestis Euroopa võrdluses keskmise või pisut kehvemal positsioonil oleva riigi," ütles Reisberg.Tema hinnagul on siiski Eestis liiga palju tööõnnetusi.

Allikas: ERR

Foto: SXC/Vangelis Thomaidis

Rohkem informatsiooni tööõnnetuse kohta leiab Tööelu portaali vastavalt teemalehelt.

Vaata lisaks ka Tööelu portaali probleemilahendusterubriiki, kus on olemas juhised, kuidas õigesti käituda tööõnnetuse korral.

Tagasi
Tööõnnetuste arv kasvab
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks