Avaleht / Uudised

Mullu nõustasid Tööinspektsiooni juristid kodanikke ligi 42 tuhat korda

25.02.2014


Infotelefoni kõnedele vastasid juristid 32 985 korda, e-posti teel vastati 4474 kirjale ja nõustamisel käis 4325 inimest.

Tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Meeli Miidla-Vanatalu sõnul leiavad kõik Tööinspektsiooni poolt pakutavad nõustamise liigid kasutust, kuna  inimeste ootused ja soovid on erinevad. „Inimesed, kes soovivad kiiret suhtlust eelistavad helistamist infotelefonile, samas kellel ei ole selleks aega ega võimalust kirjutavad jurist@ti.ee. Vastuvõtule tulemist eelistavad eelkõige need, kes soovivad oma töölepingut või muid dokumente nõustamise käigus näidata ja juristiga inimlikult silmast silma suhelda.“

2013. aasta esimesest märtsist alates pikendas Tööinspektsiooni infotelefoni lahtioleku aega ühe tunni võrra, ning nüüd on võimalik infotelefoni kaudu nõu saada alates kella üheksast hommikul kuni kella kolmeni päeval.

Kõige rohkem on kasvanud e-posti teel saabunud kirjade hulk. Kui 2011. aastal saabus jurist@ti.ee kaudu 2040 kirja ja 2012. aastal 3182 kirja, siis 2013. aastaks oli kirjade arv kasvanud 4325-ni. 

Miidla-Vanatalu sõnul on populaarsemad küsimused jäänud aastate lõikes üldjoontes samaks. „Kõige enam uuritakse töölepingu üleütlemise, puhkuse, töötasu ja tööaja kohta.“

Tööinspektsiooni infotelefon (640 6000)  töötab igal tööpäeval kell 9.00-15.00. E-kirju on võimalik saata jurist@ti.ee ning vastuvõtud toimuvad linnades üle Eesti ja nende kohta saab infot Tööinspektsiooni kodulehelt www.ti.ee.

Lisainfo:
Sander Sõõrumaa
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
telefon 5699 2324
sander.soorumaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Mullu nõustasid Tööinspektsiooni juristid kodanikke ligi 42 tuhat korda
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks