Avaleht / Uudised

Tööminutid: puhkuste ajakava koostamine samm-sammult

20.02.2014


Selle nädala Tööminutite saates jätkas tööinspektor-jurist Neenu Pavel puhkuste temaatika käsitlemist. Peamiseks küsimuseks oli, kuidas koostada nõuetele vastavat ja kõigile osapooltele arusaadavat puhkuste ajakava?

Seadus ütleb, et põhipuhkuste aja määrab tööandja arvestades neid töötajate soove, mis on mõistlikult ühendatavad tööandja ettevõtluse huvidega. Selleks, et töötajate soovidest aimu saada on tööandja koostanud töökorralduse reeglid, mis peaksid vastama järgnevatele küsimustele:  kuidas puhkusi kasutatakse, millistest aspektidest lähtuvalt puhkuste ajakava koostatakse ning mis kuupäevaks peaksid töötajad oma soovid tööandjale kirjalikus vormis esitama.

Esimese kvartali lõpuks peaks tööandjal puhkuste ajakava valmis ja kinnitatud olema ning töötajatele (soovitavalt allkirja vastu) ka teatavaks tehtud.

Kui puhkuste ajakava on veel koostamata, siis ei ole hilja kuulata nädala alguses eetris olnud Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Lisainfot kõikide puhkust puudutavate aspektide kohta saab ka Tööelu portaali vastavalt teemalehelt.

Tagasi
Tööminutid: puhkuste ajakava koostamine samm-sammult
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks