Avaleht / Uudised

Pinnasevaringus vigastatud 22aastane kraavitööline suri haiglas

24.10.2012
22. oktoobril jäi pinnasevaringu alla ja sai surmavaid vigastusi 22aastane noormees, kes töötas 2,4 meetri sügavusel kaevandis Tartus Tehnika tänaval.
 
Kraavitöölise ülesandeks oli lao-ja väiketootmishoone ehitusplatsil kaevandis pinnasetihendajaga töötamine. 22. oktoobri päeval toimus kaevandi ühe külje varing ja ehitusjäätmetest koosnev pinnas vajus kannatanule peale. Kohale kutsutud Päästeameti töötajad kaevasid kannatanu välja ja andsid üle kiirabile. Noormees suri haiglas 23. oktoobril kell 23.30.

Ehitusobjekti peatöövõtjaks on AS Tartu Ehitus. „Kannatanu tööandja väljaselgitamine käib, väidetavalt oli poiss esimest päeva tööl,” märkis juhtumit uuriv Tööinspektsiooni tööinspektor-uurija Kalmer Kärblane. „Kaevandi puhul olid elementaarsed ohutusnõuded jäetud täitmata, mis kahjuks lõppes noormehe surmaga.”

Käesoleval aastal on Tööinspektsioonis registreeritud 3141 tööõnnetust, lisaks on täpsustamisel 220 õnnetuse asjaolud. Surmaga lõppenud tööõnnetusi on registreeritud 11, lisaks on täpsustamisel kolme surmaga lõppenud õnnetuse asjaolud.
 
Lisainfo:
Evelin Kivimaa,
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
Tel: 626 9403, 5699 2324
Evelin.Kivimaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 

 
Tagasi
Pinnasevaringus vigastatud 22aastane kraavitööline suri haiglas
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks