Avaleht / Uudised

Rõivas: töövõimereform toetab erivajadustega inimeste tööle saamist

05.02.2014


Sotsiaalminister Taavi Rõivas kohtus täna Rahvusraamatukogus ametiühingute keskliitude, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Töötukassa esindajate ja ekspertidega, et ühiselt arutada käimasolevat töövõimereformi.

Taavi Rõivase sõnul soovib sotsiaalministeerium igati kaasata huvigruppe, et 2015. aasta keskpaigast jõustuva reformi õnnestumine oleks võimalikult kindel. „Kiidan ametiühinguid, kelle ettepanekul tänane avalik arutelu aset leidis, et nad teadvustavad reformi vajalikkust töövõimekaoga inimeste jaoks.“

„Kaks kolmandikku tööandjatest on valmis tööle võtma töövõimetuspensionäri, mis näitab, et vähenenud töövõimega inimesed on kõigi teistega võrdselt oodatud tööturule. Reformiga soovime luua tugisüsteemi, mis võtab arvesse individuaalseid vajadusi ja võimeid ning aitab inimese tööle,“ lausus Rõivas.

Töövõimereformi läbi viimiseks on Eestil kasutada 180 miljonit eurot Euroopa Liidu vahendeid, mida suunatakse otseselt töövõimekaotusega inimeste tööle aitamiseks ja läbi selle parema sissetuleku teenimiseks. Reformi rakendumisel säilivad toetused praeguses mahus kõigile tänastele töövõimetuspensionäridele, kellele on määratud töövõime kaotuse protsent vähemalt kaheks aastaks.

Töövõimereformi ajakava ja sisuga saab tutvuda ning anda tagasisidet vastaval veebilehel.

Lisainfo:
Jana Rosenfeld
Sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik
telefon 626 9369; 5622 2046 
jana.rosenfeld@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Rõivas: töövõimereform toetab erivajadustega inimeste tööle saamist
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks