Avaleht / Uudised

Tööminutid: tööõnnetus

03.02.2014


Selle nädala Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel, mis on tööõnnetus ning kuidas tuleks käituda, kui on juhtunud tööõnnetus.

Paraku käivad õnnetused mööda inimesi ning täielikult me neid tööelust kõrvaldada ei saa. Seaduse aspektist vaadatuna on tööõnnetus töötaja tervise kahjustus või koguni surm, mis toimus tööandja antud ülesandeid täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal. Tähtis on just rõhutada seda, et töötaja ei läinud mitte isevoolu teed, vaid tööandja oli talle andnud teatavad korraldused teatud ülesannete täitmiseks, et saavutada kasulikku tulemust tööandja huvides.

Töötaja peab igast temaga juhtunud tööõnnetusest viivitamatult teatama tööandjale või töökeskkonna volinikule.  Muidugi tuleb ka tööandjal töötajale aeg-ajalt selgitada, keda ta peab tööõnnetuse korral teavitama, kes on määratud esmaabiandjaks,  kus asub esmaabikapp. Esmaabikapi asukoht peaks olema võimalikult lähedal töötegemiskohale ning kapile ligipääs peaks olema tagatud kõigile.

Millised on aga tööandja kohustused, kui ikkagi on juhtunud tööõnnetus? Kui kiiresti ja mil moel tuleb tööõnnetusest teavitada Tööinspektsiooni? Neile ja mitmetele teistele küsimustele saab vastuse värskest Tööminutite saatest.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Kiired sammud tööõnnetusele reageerimiseks leiad Tööeluportaali probleemilahenduste lehelt.

Lisaks on võimalik tööõnnetuse kohta lugeda ka Tööelu portaali spetsiaalselt teemalehelt.

Tagasi
Tööminutid: tööõnnetus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks