Avaleht / Uudised

Tööminutid: puudega töötaja

28.01.2014


Puudega või kroonilise haigusega töötaja on nagu iga teinegi inimene – vajab tööd ja leiba, on meie kõrval, me peame temast hoolima ning tööandjal tuleb veenduda, et ta saaks töökohuseid täita vastavalt oma võimetele ning tehtav töö ei halvendaks tema tervislikku seisukorda.

Kuna kõiki töötajaid peab kohtlema võrdselt ning puude alusel kellegi diskrimineerimine on keelatud  ei ole töölepingu seaduses puudega töötajatest või töövõimetuspensionäridest räägitud rohkem kui ainult seda, et neil on õigus 35-päevasele põhipuhkusele. Tegemist on tervikliku, pikendatud põhipuhkusega, millest 7 päeva hüvitatakse tööandjale taotluse alusel Sotsiaalkindlustusameti poolt. Ka nendel aastatel, mil töötajale on määratud töövõimetuspension või tal võetakse töövõimetuspension ära, on sel isikul õigus saada täispikk 35-päevane puhkus.  

On vale arvata, et puudega või kroonilise haigusega inimese palkamisest on rohkem kahju kui kasu. Erinevates seadustes on välja toodud mitmeid soodustusi ka tööandjatele, kes on otsustanud tööle võtta töövõimetuspensionäri. 

Soodustustest ja mitmetest teistest aspektidest, mis puudutavad puudega inimese tööle rakendamist, saab teada kuulates Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte puudega töötajatest.

Tagasi
Tööminutid: puudega töötaja
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks