Avaleht / Uudised

Tööminutid: praktilisi näiteid töövaidlustest

20.01.2014


20. jaanuari Tööminutite saates jätkas tööinspektor-jurist Neenu Pavel töövaidlusi puudutavate teemade käsitlemist.

Millised on peamised avaldused, mida töövaidluskomisjonid igapäevaselt registreerivad ja arutavad? Kõige arvukamad nõuded käivad saamata jäänud töötasu, saamata jäänud lõpparve, maksmata hüvitiste ja lisatasude kohta. Nende nõuete puhul keerulist vaidlusmomenti ei teki. Kui töötaja pangaväljavõttest ikkagi selgub, et tööandja ei ole tehtud töö eest tasu maksnud, siis tehakse otsus, mis saamata jäänud summad töötaja kasuks välja mõistab.

Sisukamad ja keerulisemad vaidlused tekivad seoses töölepingu ülesütlemisega ning nendel juhtudel, kui kaebuse esitaja on töötanud ilma kirjaliku töölepinguta.

Täpsema ülevaate töövaidluskomisjoni pöördumiste stsenaariumitest nii töötaja kui ka tööandja pilgu läbi ning nende võimalikest lahendustest saab selle nädala Tööminutite saatest

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehti töövaidluskomisjonide ja töölepingu ülesütlemise kohta.

Tagasi
Tööminutid: praktilisi näiteid töövaidlustest
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks