Avaleht / Uudised

Tööminutid: töövaidlused ja töövaidluskomisjonid

13.01.2014


Selle nädala Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel töövaidlustest ja töövaidluskomisjonidest.

Töö käigus on igati paratamatu, et tööandjal ja töötajal tekib teatavaid lahkarvamusi. Üks leiab, et kohustusi ei ole piisavalt hoolikalt täidetud, teine leiab, et tema õigusi on rikutud. Räägitakse küll üksteisega, kuid lahendust ei leita. Seetõttu ongi seaduses ette nähtud võimalus töösuhete pinnalt tekkinud lahkarvamuste korral pöörduda töövaidluskomisjoni või kohtusse.

Kumba töövaidlusi lahendavasse organisse pöörduda on poolte vaba valik. Siiski on ka üks piirang – töövaidluskomisjoni saab esitada rahalisi nõudeid, mille kogusumma ei ületa kümmet tuhandet eurot. Kui nõuded on suuremad, siis ei jää üle muud võimalust, kui pöörduda kohtusse. Lisaks on keelatud samaaegne pöördumine ühes ja samas asjas nii kohtusse kui ka töövaidluskomisjoni.

Selleks, et täpsemalt teada saada, mida töövaidluskomisjon endast kujutab, millistest seadustest see  oma tegevuses lähtub ning kuidas toimub töövaidluse lahendamine kuula Tööminuteid.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töövaidluse lahendamise kohta.

Lae alla ka värske Tööinspektsiooni teabematerjal „Töövaidluse lahendamine töövaidluskomisjonis“.

 

Tagasi
Tööminutid: töövaidlused ja töövaidluskomisjonid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks