Avaleht / Uudised

Meeldetuletuseks: Riigi Teataja võrguväljaande ingliskeelne veebileht

07.01.2014


Alates 31. oktoobrist 2013 võttis Riigi Teataja võrguväljaanne kasutusele ingliskeelse veebilehe koos Eesti seaduste tõlgete otsinguga. Lisaks on võimalik tellida ingliskeelseid tõlkeid e-posti aadressile.

Ingliskeelse lehe kasutuselevõtmise järgselt tehti Riigi Teatajas kättesaadavaks üle 250 seaduse ingliskeelse ajakohases seisus tõlke. 2013. aasta lõpuks saab tõlgitud enamus Eesti seadustest ja 2014. aasta lõpuks on Riigi Teatajast leitavad pea kõik seaduste tõlked. Inglise keelde ei tõlgita välislepingute ratifitseerimise seadusi.

Vandetõlgid alustasid Justiitsministeeriumi korraldusel Eesti seaduste tõlkimist inglise keelde 2011. aastal. Tõlgete kättesaadavaks tegemise eemärk on tutvustada Eesti õiguskorda meie Euroopa Liidu partneritele ja maailmas laiemalt ning teha välisinvestoritele Eesti õiguskord arusaadavaks.

Ingliskeelne otsing töötab sarnaselt eestikeelsega „õiguse ajamasina“ põhimõttel. See tähendab, et otsida saab nii minevikus kehtinud kui ka tulevikus jõustuvaid tõlgete redaktsioone. Ingliskeelsel lehel saab ühe seaduse erinevaid tõlkeredaktsioone omavahel ja ka eestikeelse autentse aktiga võrrelda. Soovi korral on võimalik tõlgete otsinguaken lisada oma veebilehele.

Seaduste ingliskeelsed tõlked hoitakse küll ajakohases seisus, kuid nad ei ole õiguse rakendamisel Eesti riigisiseses asjaajamises ametlike tekstidena kasutatavad. Eesti riigikeel on eesti keel ja õigusjõud on ainult eestikeelsetel seadustel. Arendustööd tellis Justiitsministeeriumi Riigi Teataja talitus koostöös Registrite ja Infosüsteemide Keskusega ning need viis läbi AS Andmevara. Arendustöid teostati Euroopa Liidu struktuurivahenditest.

Vaata Riigi Teataja ingliskeelset veebilehte

Allikas: Riigi Teataja

Tagasi
Meeldetuletuseks: Riigi Teataja võrguväljaande ingliskeelne veebileht
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks