Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötasu

06.01.2014


Uue aasta esimeses Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel töötasu teemadel.

Juba 3. detsembril avaldati Riigiteatajas uued miinimumpalga määrad. Alates 1. jaanuarist on vabariigi valitsuse poolt tunnitasu alammääraks kehtestatud 2,13 eurot ning kuutöötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 355 eurot kuus. Samas õigusaktis on välja käidud veksel, et alates 1. jaanuarist 2015 tõuseb tunnipalga alammäär vastavalt 2 euro ja 34 sendini ning kuutöötasu 390 euroni.

Lisaks uuest aastast kehtima hakanud muudatustele leidub mitmeid korduma kippuvaid küsimusi ja põhimõtteid töö tasustamisel, mida peaks meelde tuletama nii tööandjatele kui ka töötajale.

Kuidas peavad töötasu suuruse ja maksmise põhimõtted olema määratletud töölepingus? Milline on selle kokkuleppe roll töölepingulises suhtes? Mil viisil on võimalik töötasu kokkulepet muuta? Mis juhtub siis, kui töötasu suuruse kokkulepe puudub või seda kokkulepet ei suudeta tõendada?

Vastused nendele ning teistele töötasu suuruse ja maksmise kohta käivatele küsimustele saab, kui kuulata Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata ka Tööelu portaali teemalehte töötasu kohta.

Tagasi
Tööminutid: töötasu
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks