Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötamine riigipühadel

17.12.2013


16. detsembri Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel töötamisest riigipühadel.

On paratamatus, et leidub ametikohti, mis ei võimalda riigipühadel puhkamist. Peamiselt puudutab see kõiki neid, kes töötavad graafiku alusel. Mida aga toob endaga kaasa see, kui töötaja leiabki ennast tööl olevat mõnel neist päevadest, mis kalendris on märgitud punasega?

Töölepingu seaduses on paika pandud, et tööandja peab töötajale maksma riigipühadel töötamise eest kahekordset töötasu.

Samuti lubab seadus poolte kokkulepet, mille tulemusena riigipühal töötamine hüvitatakse vaba aja andmisega. Tuleb aga tähele panna, et sel juhul ei ole tegemist mitte lihtsalt täiendava vaba päevaga detsembris, vaid see antakse töötajale tööaja arvelt ehk selle vaba aja eest tuleb maksta ka tasu.

Selleks, et saada vastused veel mitmetele küsimustele, mis seoses riigipühadel töötamisega on esile kerkinud, kuula Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: töötamine riigipühadel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks