Avaleht / Uudised

Tööminutid: puhkused ja kasutamata puhkusepäevad

03.12.2013


2. detsembri Tööminutite saates oli seekord teemaks puhkus ja kasutamata puhkusepäevad.

Aasta lõpp peaks olema just see aeg, mil tööandjad ja töötajad loevad kokku, kas on jäänud kasutamata mõned puhkusepäevad.

Töölepingu seadus ütleb, et töötajal ei ole õigus puhkusest keelduda ning tööandjal ei ole õigus keelduda puhkuse andmisest, sest tavapärane puhkus kalendriaasta eest on 28 päeva, kui pooled ei ole kokku leppinud pikemas puhkuses või mõni eriseadus ei ole pikemat puhkust kehtestanud.

Kõige mõistlikum tööandjapoolne viis reguleerida puhkuste andmise korda oleks kirjutada see lahti juba töökorralduse reeglites. Õigeim aeg aga puhkuste ajakava kindlaksmääramiseks on ikkagi aasta esimene kvartal.

Kui peaks olema aga juhtunud, et töötajal on jäänud kasutamata 2012. aasta puhkust, siis on viimane aeg seda tööandjale 14 päevase etteteatamisega veel kasutada ning päästa oma puhkus lõplikust aegumisest, sest teatavasti aegub kasutamata 2012. aasta puhkus 31. detsembril.

Millistel tingimustel aga peatub puhkuse aegumine? Kas teistele puhkuseliikidele kohaldub aegumine? Milliseid praktilisi järeldusi saab teha viimasel ajal toimunud puhkuseteemalistest töövaidlustest? Neile küsimustele saate vastuse kuulates Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks ka Tööelu portaali puhkusealast teemalehte.

Tagasi
Tööminutid: puhkused ja kasutamata puhkusepäevad
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks