Avaleht / Uudised

Tööminutid: detsembrikuu tööaja kava

27.11.2013


25. novembril eetris olnud Tööminutite saates rääkis tööinspektor-jurist Neenu Pavel detsembrikuu tööaja kavast, mis on väga oluline nende töötajate jaoks, kes käivad tööl graafiku alusel.

Eelkõige tõstatub küsimus, kui palju detsembris normijärgseid, kalendaarsete tööpäevade järgi arvutatud töötunde olema peab?

Töölepinguseadus näeb ette, et tööandja peab kolme tunni võrra lühendama tööpäeva enne jõululaupäeva (s.o. enne 24. detsembrit) ja enne uut aastat (s.o. enne 1. jaanuarit).

Tuleb aga möönda, et kui tegemist on niisuguse katkematu tööprotsessiga, millest tulenevalt ei ole võimalik tööpäeva varem lõpetada, siis peab tööandja arvestama, et see on töötaja jaoks ületunnitöö tegemine.

Seadusest lähtuvalt nõuab ületunnitöö tegemine eelnevat kokkuleppimist ja kokkuleppimist ka selles osas, kas ületunnitöö hüvitatakse suurema rahalise tasuga või tasulise vaba ajaga.

Millised aga peaksid olema aga tööandja sammud, kui ta asub koostama detsembrikuu graafikut ning kuidas peab olema arvestatud summeeritud tööaeg erinevatel juhtudel kuula juba Tööminutite saatest.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: detsembrikuu tööaja kava
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks