Avaleht / Uudised

Viljandimaal kümne kuuga 133 tööõnnetust

13.11.2013


2013. a esimese kümne kuuga registreeriti Viljandi linnas ja maakonnas 133 tööõnnetust, millest 17 olid raske tervisekahjustusega. Kolm meest on sel aastal Viljandimaal tööõnnetustes elu kaotanud.

Eelmise aasta samal perioodil registreeriti 115 tööõnnetust, millest raskeid oli 11 ja üks õnnetus lõppes töötaja surmaga.

Rääkides sel aastal juhtunud rasketest tööõnnetustest, olid neist kaheksa seotud töötaja libastumise, kukkumisega ning viis masinal töötamisega.

Nagu näitavad Tööinspektsiooni poolt kogutavad andmed, põhjustabki enim tööõnnetusi Eestis kontrolli kaotamine masinate, tööriistade, transpordivahendite või loomade üle. Teisel kohal on libisemise, komistamise, kukkumisega seotud õnnetused, mis põhjustavad ka enim raske tagajärjega kehavigastusi (37% raskete tööõnnetuste koguarvust). Sellised pealtnäha lihtsad õnnetusjuhtumid, mis ei ole isegi seotud otseselt tööprotsessiga, moodustavad kokku aga 24% tööõnnetuste koguarvust. Selliseid juhtumeid saaks töökeskkonnas oluliselt vähendada, kui pöörata suuremat tähelepanu liikumisteede korrashoiule - koristada liikumisteed, teostada õigeaegselt libedustõrjet, kasutada libisemisvastaseid jalanõusid jne.

Selleks, et töötajad ei kahjustaks tööga oma tervist, peavad töötajad ja tööandjad tegema koostööd ohutu töökeskkonna loomisel. Töötajatel on kohustus tööandjat teavitada juhtunud õnnetusest ning tööandjad peavad läbi viima tööõnnetuste uurimise. 27. novembril korraldab Tööinspektsioon Viljandis ühepäevase tasuta koolituse just tööõnnetuste ning kutsehaiguste ennetamise ja uurimise teemal. Koolitusele on oodatud ettevõtete esindajad, kes täidavad töökeskkonnaspetsialisti kohuseid (juhatuse liige, asutuse juhataja/direktor, tööandja määratud töökeskkonnaspetsialist).

Tööinspektsiooni teabepäevadele ja koolitusele registreerimine toimub Tööinspektsiooni kodulehe http://www.ti.ee/ kaudu.

Lisainfo:

Kaja Tamm
Teabespetsialist
telefon 5623 0355
Kaja.Tamm@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
Viljandimaal kümne kuuga 133 tööõnnetust
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks