Avaleht / Uudised

Tööminutid: tööohutus

12.11.2013


Hiljuti toimunud Tööinspektsiooni poolt läbi viidud üle-eestilise ehitusplatside sihtkontrolliga seoses käsitles Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu tööohutusalaseid probleeme.

Levinumateks rikkumisteks ehitusplatsidel on ehitustellingute nõuete eiramine, töötamine ohtliku töövahendiga, kukkumis- või varinguohu eiramine, tihti on jäänud töötajatele väljastamata ka kiiver.

Sellele lisaks on aga veel mitmeid aspekte, mida tuleks ohutu töökeskkonna loomisel tähele panna. Tihtipeale tunduvad väga paljud seadused ja reeglid iseenesest mõistetavana, kuid lähemal vaatlusel selgub, et tööandja on ikkagi mitmed olulised nõudmised täitmata jätnud.

Kuigi tööohutuse eest nii välitöödel kui ka olmeruumides vastutab tööandja on ohutu töökeskkonna loomisel väga oluline ka tööandja ja töötaja vaheline infovahetus. See tähendab, et töötaja peaks tööohutusalaseid puuduseid märgates nendest kindlasti teavitama ka tööandjat.

Täpsemalt saab ohutu töökeskkonna loomise kohta teada juba Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks ka tööohutuse teemalisi õppefilme.

Tagasi
Tööminutid: tööohutus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks