Avaleht / Uudised

Tervislikud töökohad – ka vanglas?

07.11.2013


Festivalil DOK Leipzig kuulutati 2013. aasta tervislike töökohtade filmiauhinna võidufilmiks „C(us)todians”.

Filmis „C(us)todians” näidatakse valvuri vaatenurgast igapäevaelu Brasiilia vanglas, kujutades keerukat töökeskkonda ja arutledes töökoha psühhosotsiaalsete riskide üle, mis on ka EU-OSHA järgmise tervislike töökohtade kampaania (2014–2015) teema.

Tervislike töökohtade filmiauhinnaga autasustatakse parimaid tööteemalisi dokumentaalfilme. Auhinna annab Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmide festivalil (DOK Leipzig) üle Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA).  Peale 8000-eurosele auhinnafondile toodab EU-OSHA võidufilmist kaheksas Euroopa Liidu valitud keeles 1000 koopiat ja levitab neid kogu Euroopas.

2012. aastal sai auhinna hispaanlane Chico Pereira endisest kaevurist kõneleva filmi „Pablo’s Winter” eest. 2011. aastal sai auhinna Saksa režissöör Carmen Losmann filmi „Work Hard Play Hard” eest, mis uurib nüüdisaegseid töökorralduse ja juhtimise teooriaid. 2010. aasta auhinna võitis Tšehhi režissöör Tomáš Kudrna Kõrgõzstani kullakaevanduse töötingimusi käsitlenud filmi „All that Glitters” eest. Esimese, 2009. aasta auhinna võitja oli Madalmaade režissööri Ton Van Zantvoorti film „A Blooming Business”, milles näidati raskeid töötingimusi ülemaailmses lilleäris.

Allikas: EU-OSHA

Tagasi
Tervislikud töökohad – ka vanglas?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks