Avaleht / Uudised

„Sotsiaaltöö“ värske numbri fookuses on vaimne tervis ja inimkaubandus

06.11.2013


Oktoobris tähistati nii üleilmset vaimse tervise päeva kui ka Euroopa inimkaubanduse võitluse päeva. Sellele pühendatult pakub ajakirja Sotsiaaltöö värske number (5/2013) lugejatele valiku artikleid, mis aitavad kaasa erinevate psühhosotsiaalselt haavatavate sihtrühmade olukorra ja vajaduste mõistmisele ning tutvustavad asjakohaseid metoodikaid. Vaatluse all on ka sotsiaalala töötaja uus eetikakoodeks.

Ülevaade olulisematest artiklitest

Levinuim inimkaubanduse liik Eestis on prostitutsioon. MTÜ Eluliini juhatuse liige Eda Mölder ja jurist Maarika Pähklemäe selgitavad inimkaubanduse mõistet ja selle liike. Autorid annavad ka soovitusi sotsiaaltöötajaile, kuidas nad saavad aidata kaasa ennetusele ning kuidas ära tunda inimkaubanduse ohvreid ja neid aidata. Intervjuus lahkab Eda Mölder põhjalikult prostitutsiooni sattumise põhjuseid, sellega kaasnevaid probleeme ja sellest väljapääsu võimalusi.

Sotsiaaltöö kutseeetika on üks teemasid, mida arutatakse 6.–7. novembrini toimuval Eesti sotsiaaltöö 5. kongressil. Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) eetikakomiteeliige Marju Selg tutvustab, mis suunas kavatsetakse koodeksit uuendada ning mis on tulevase koodeksi osad ja olulisemad teemad.

Maia Markus teeb ülevaate oma bakalaureusetööst, kus ta uuris eetilisi konflikte lastega tegelevad sotsiaaltöötajate töös. Professor Jean Pierre Wilken Hollandist toob välja, et iga sotsiaaltöötaja peaks olema meister, kes ise loob oma praktika, toetudes sotsiaaltöö eetika põhimõtetele.

Vaimse tervise teema raames jagavad oma kogemust Tallinna Vaimse Tervise Keskuse spetsialistid Merike Otepalu ja Margit Kirja, kes räägivad riskide hindamisest ja juhtimisest töös psüühikahäirega inimestega.

Lisaks leiad ajakirjast veel mitmeid vaimse tervise ja psühhootsiaalselt haavatavate sihtrühmadega seonduvaid probleeme käsitlevaid, mahukaid artikleid.

„Sotsiaaltöö" on 1997. aastast ilmuv sotsiaalvaldkonna teadus-professionaalne ajakiri, mille eesmärgiks on aidata kaasa spetsialistide kvalifikatsiooni tõstmisele ja silmaringi laiendamisele. Ajakiri ilmub kuus korda aastas, selle väljaandmist toetab Sotsiaalministeerium.

Lisainfo: 
Regina Lind
Ajakirja vastutav toimetaja
telefon: 659 3931
ajakiri@tai.ee

Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
telefon: 659 3906; 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee

Allikas: Tervise Arengu Instituut

Tagasi
„Sotsiaaltöö“ värske numbri fookuses on vaimne tervis ja inimkaubandus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks