Avaleht / Uudised

Tööminutid: puudega töötaja

05.11.2013


4. novembri Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu puudega töötajatest. 

Puude või kroonilise haigusega töötaja on nagu iga teinegi inimene meie kõrval, kes vajab tööd ja leiba ning kellest tuleb hoolida. Ka tööandja peab vaatama, et puudega töötaja saaks töökohuseid täita vastavalt oma võimetele ning tehtav töö ei halvendaks tema tervislikku seisundit.

Töölepingu seaduses on sätestatud, et puudega töötajat peab kohtlema võrdselt ning kellegi diskrimineerimine puude alusel on keelatud. Lisaks sellele on ehk rohkem räägitud puudega töötaja õigusest saada 35 päeva põhipuhkust. Antud teema sisaldab aga veel olulisi aspekte.

Millised on levinumad tööandjate seas ringlevad valeettekujutused puudega inimese töölevõtmisest? Mil moel soodustab riik puudega inimese töölevõtmist?  Milliste nüanssidega peab tööandja veel arvestama, kui ta soovib palgata puudega inimest? Nendele ja mitmetele teistele küsimustele saab vastuse, kui kuulata raadiosaadet.

Lisainfot puudega töötajate kohta leiab ka vastavalt Tööelu portaali teemalehelt.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: puudega töötaja
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks