Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötajate juhendamine

29.10.2013


28. oktoobri Tööminutite saates käsitles Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel töötajate juhendamise teemat.

Statistika kohaselt juhtub 30 protsenti tööõnnetusi töötajatega, kellel on staaži antud tööandja juures vähem kui aasta. Tööandjad ise leiavad, et tegelikult on tööõnnetustes ebapiisava juhendamise tõttu süü ainult 13 portsendil juhtudest, kuid Tööinspektsiooni hinnangul moodustavad need 56 protsenti kõikidest tööõnnetustest. Samuti on Tööinspektsiooni poolt läbiviidavate kontrollide käigus ilmnenud, et veerandis ettevõtetest eksitakse töötajate juhendamise nõude vastu.

Seega on töötaja juhendamine väga oluline tööeluaspekt, mis koosneb mitmetest erinevatest tahkudest. Muuhulgas tulid selle nädala saates jutuks sellised töötajate juhendamisega seotud teemad nagu töötajate juhendamise tähendus, juhendamise liigid, juhendamise läbiviijad jne. Täpsemalt saab kõigest teada Tööminutite saatest.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: töötajate juhendamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks