Avaleht / Uudised

Ööl vastu pühapäeva tööl olles võib lisanduda üks töötund

24.10.2014


Oktoobrikuu viimasel pühapäeval läheme üle talveajale. Ööl vastu 26. oktoobrit tuleb kella tunni võrra tagasi keerata, mis tähendab, et sellel ööl tööl olevatele inimestele võib lisanduda üks töötund.

Töötajaid, kes töötavad esmaspäevast reedeni, see ei mõjuta. Samuti ei muutu selle kuu üldine tööaeg. Kellakeeramine mõjutab neid, kes on ööl vastu pühapäeva tööl. See tähendab, et öövahetuses töötajatel tekiks justkui lisatund tavapärasele töövahetusele juurde.

Tööandja peaks tööajakava koostamisel lisatunniga arvestama. Töötaja ja tööandja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja, antud juhul tund aega kauem.

Summeeritud tööajaarvestusega töötajatel hüvitatakse võimalikud ületunnid (kaasa arvatud kellakeeramisest tulenev lisatund) arvestusperioodi lõpus. 

Siiski tasub tööandjale südamele panna, et tunni võrra pikemas töövahetuses peavad pooled kokkuleppele jõudma ning töövahetuse pikkus ei tohi ületada 13 tundi.

Foto: SXC/Hans Thoursie

 

 

 

 

 

Tagasi
Ööl vastu pühapäeva tööl olles võib lisanduda üks töötund
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks