Avaleht / Uudised

Tööminutid: Kui tööandjal pole pikema aja vältel pakkuda tööd

18.10.201314. oktoobri Kuku raadio Tööminutite saates selgitas Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu  töötaja ja tööandja õigusi ja kohustusi sel puhul, kui tööandja pole saanud pikema aja vältel pakkuda töötajale tööd.

Üldise põhimõtte järgi võiks väita, et kui ei ole tööd, siis pole ka tasu. Siiski teatud juhtudel kaitseb töölepinguseadus töötajat töö otsalõppemise korral. Tööleping on poolte kohustuste täitmine. Ühelt poolt on tööandja kohustatud töötajat kindlustama kokkulepitud tööga, teiselt poolt töötaja on kohustatud seda tööd tegema.

Mis saab aga siis, kui tööandjal ei ole pikema aja jooksul võimalik tööd pakkuda? Täpsemalt saab nii töötaandja kui ka töötaja õiguste ja kohustuste kohta antud situatsioonis teada juba raadiosaatest, mis on järelkuulatav siit.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: Kui tööandjal pole pikema aja vältel pakkuda tööd
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks