Avaleht / Uudised

Tööminutid: Kas tööandjal on õigus vähendada ühepoolselt töötajate palku?

07.10.2013


 

7. oktoobri Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal, milliseid meetmeid on tööandjal õigus kasutusele võtta töömahtude vähenemise ja majanduslike raskuste korral.

Tõstatunud küsimustele annab vastuse töölepingu seaduse § 37, mis ütleb, et ettenägematutel asjaoludel, tööandjast mittesõltuvatel majanduslikel takistustel on tööandjal võimalik ajutiselt töötaja töötasu ühepoolselt vähendada. Antud meetme kasutusele võtmise eelduseks on aga reaalne töömahu või tellimuste vähenemine. Kusjuures tööandja võib töötaja palka vähendada mõistlikus ulatuses, proportsionaalselt sellega, kuidas on vähenenud töömaht. Töötaja töötasu vähendamine pole aga sugugi mõistetav juhul, kui ettevõtte majanduslikud näitajad on küll langustrendis, aga rahalises mõttes ei ole see tööandjale koormav. Millised on töötaja ja tööandja õigused aga siis, kui tööandjal on tõesti tekkinud majanduslikud raskused, saab teada, kui kuulata raadiosaadet siit.

Lisainformatsiooni palga vähendamise kohta leiab ka Tööelu portaali teemalehelt töötasu vähendamine.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: Kas tööandjal on õigus vähendada ühepoolselt töötajate palku?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks