Avaleht / Uudised

Täna tähistatakse vaimse tervise päeva

10.10.2013Iga aasta 10. oktoobril tähistatakse Maailma Vaimse Tervise Föderatsiooni (WFMH) algatusel ülemaailmset vaimse tervise päeva (World Mental Health Day). Esmakordselt tähistati päeva 1992. aastal.

Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskustepagasi täienemine, et vältida vaimse tervise probleemide teket ja juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega hakkama saada.

2013. aasta vaimse tervise päev teema on vanemaealiste vaimne tervis (Mental health and older adults).

Sellega seoses on Maailma Vaimse Tervise Föderatsioon koostanud mahuka artiklite kogumiku, mille eestikeelse versiooni saad alla laadida siit. Loe ka ka Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu teadet.

Lisainfo Maailma Terviseorganisatsiooni veebilehelt http://www.who.int/mental_health/world_mental_health_day/en/index.html. Sealt leiab palju põnevat lugemist – kes pole veel ise eakas, omab vanavanemaid või vanemaid, ning kuna igavesti nooreks ei jää keegi, puudutab see teemavaldkond kõiki. Üks soovitus veel: Kui oled noor, mine nii tihti kui võimalik külla oma vanavanematele, kui keskealine, siis vanematele, kui küpses vanuses, kutsu sõbrad kokku ning korralda üks maleturniir, kaardimänguõhtu, ühislaulmine või midagi muud, mis pakuks rõõmu hingele ja tegevust vaimule.

Allikas: Tervise Ameti Instituut

Tagasi
Täna tähistatakse vaimse tervise päeva
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks