Avaleht / Uudised

Esimene gripifoorum keskendub tervishoiutöötajate gripivastasele vaktsineerimisele

08.10.2013Terviseamet koostöös Sotsiaalministeeriumiga korraldavad teisipäeval, 8. oktoobril Eesti esimese gripifoorumi, kus alateemaks on „Tervishoiutöötaja ja gripivastane vaktsineerimine“.

„Foorumi üheks eesmärgiks on tõsta gripivastase vaktsineerimise teadlikkust tervishoiutöötajate hulgas,“ ütles Terviseameti peadirektor Tiiu Aro. Terviseameti tellimusel valminud värske uuringu andmeil vaktsineerib end igal aastal gripi vastu 35 protsenti kõikidest tervishoiutöötajatest. 38 protsenti tervishoiutöötajatest vaktsineerimist praegu oluliseks ei pea. „Meil on selles osas tublisti arenguruumi,“ kinnitas Aro. „Tervishoiutöötaja vaktsineerimine peidab endas kahte suuremat eesmärki: esiteks tuleb kaitsta iseennast, aga selle kõrval on veel olulisem kaitsta oma patsiente, mis pahatihti kipub ununema.“

Gripifoorumil antakse ülevaade eelmisest gripihooajast, tutvustatakse lähemalt gripiviiruse hingeelu - miks on vaja end igal aastal uuesti vaktsineerida.

Lisaks antakse ülevaade tervishoiutöötajate gripivaktsineerimisest Euroopa Liidus, vaktsineerimisest statsionaarses arstiabis ja perearsti praksistes ning tutvustatakse tervishoiutöötajate hulgas läbi viidud värske uuringu tulemusi, mis puudutas tervishoiutöötajate suhtumist gripivastasesse vaktsineerimisse.

Foorumi tööd juhatab dr Matti Maimets - TÜ Kliinikumi sisekliiniku nakkushaiguste osakonna juhataja, Eesti Infektsioonhaiguste Seltsi juhatuse esimees.

Foorumi läbiviimist toetab Eesti Ravimtootjate Liit.

P.S.

Teemast huvitatud ajakirjanikke ootame teisipäeval, 8.oktoobril kell 15.00 algavale pressikonverentsile Swissoteli konverentsikeskuses (Ballroom 3).

Allikas: Terviseamet

Tagasi
Esimene gripifoorum keskendub tervishoiutöötajate gripivastasele vaktsineerimisele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks