Avaleht / Uudised

Tööminutid: Koolitus ja koolitamine

09.09.20139. septembri Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal koolitus ja koolitamine.

Töölepingu seadus § 28 paneb tööandjale kohustuse tagada töötajale selline koolitus, mis on vajalik tema teadmiste ja oskuste tõstmiseks ja mis on tingitud ettevõttluse huvidest. Sellise koolituse puhul peab tööandja kandma koolituskulud ning maksma keskmist töötasu koolitatavale sellel ajal kui koolitus kestab. Töötaja omalt poolt on kohustatud niisugusel koolitusel osalema. Kui töölepingusse ei ole seda kohustust otseselt sisse kirjutatud, tuleneb see otse töölepingu seadusest. Mis on koolituskulude kokkulepe ja mida veel on oluline teada koolituse ka koolitamise teemasl saab kuulata juba siit.


Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Koolitus ja koolitamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks