Avaleht / Uudised

Hooliv tööandja

27.09.2013Septembri lõpus algab Eesti Sclerosis Multiplexi Ühingute Liidu ja Eesti Reumaliidu koostööprojekt, mis on suunatud Eesti tööandjatele. Projekti raames toimub igas maakonnas vähemalt üks teabepäev, andmaks tööandjatele infot, millised iseärasused kaasnevad erivajadustega ehk kroonilise haigusega inimeste tööle võtmisega.

Teabepäevade sari "Hooliv tööandja" käib septembrist detsembrini läbi kõik Eesti maakonnad, et tutvustada tööandjaile, millised on nende võimalused toetada puude või kroonilisest haigusest tingitud erivajadusega töötajat, aga ka, millist tuge on tööandjal endal võimalik riigilt saada.

Kolme tunni jooksul saab vastused küsimustele:
- Milliseid võimalusi pakub maksusüsteem?
- Kuidas saada toetust tööruumi ja/või vahendite kohandamiseks?
- Millised on võimalused töökohtade kohandamiseks?
- Millised piirid ja võimalused annab töölepinguseadus?
- Milline on ettevõtja kogemus?

Iga inimene on Eestile ääretult tähtis ja iga töökäsi ülimalt teretulnud. Töötamine tähendab kindlat sissetulekut ning võimalust majanduslikult paremini hakkama saada, ent sellest veelgi olulisem on eneseteostus, oma töö tulemuste nägemine, suhtlemine kolleegidega. Ühiskond on tugev vaid siis, kui kõik selle liikmed saavad oma elu elada täisväärtuslikult ja aktiivselt. Igaüks peab tundma, et ta on oodatud ja vajalik ühiskonnaliige just sellisena, nagu ta on. Erivajadustega inimesed vajavad oma vajadustele sobivate võimaluste leidmiseks rohkem tuge. Ja suurimat tuge saate pakkuda just teie, head tööandjad, kui pakute tööd puuetega inimestele.

Tihtipeale tekib erivajadusega inimest tööle võttes aeg-ajalt kimbatuses, esitatakse endale küsimusi, et kas ma tohin seda inimest tööle võtta, mida peaksin arvestama jne. Nendel teabepäevadel saab nii mõnelegi küsimusele vastuses. Loodame, et Eesti ettevõtjate seas on palju neid, kes pakuvad erivajadustega inimestele nii olulist võimalust: teha tööd ning anda oma panus Eesti edenemisse.

Registreeruda teabepäevadele saab siit.

Lisainfo: 
Katrin Rüütel 
MTÜ Eesti Sclerosis Multiplexi Ühingute Liit 
katrinryytel@smk.ee

Tiiu Säbel 
MTÜ Eesti Reumaliit 
tiiu@reumaliit.ee

Allikas: Eesti Reumaliit

Tagasi
Hooliv tööandja
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks