Avaleht / Uudised

Rõivas ÜRO peaassambleel: puuetega inimestele tuleb tagada võrdsed võimalused tööturul

24.09.2013Sotsiaalminister Taavi Rõivas osaleb sel nädalal toimuval ÜRO peaassambleel, mis keskendub puuetega inimeste õigustele ja kaasatusele. Peaassamblee avas ÜRO peasekretär hr Ban Ki-moon, kes rõhutas oma kõnes vajadust tugevdada valdkonnas rahvusvahelist koostööd. Avasõnad ütles ka ÜRO rahusaadik, pime laulja Stevie Wonder.

"Puuetega inimestel peavad olema võrdsed võimalused tasuvaks, võimetele vastavaks tööks elukohast sõltumata, " ütles sotsiaalminister oma kõnes peaassambleel. "Töötamise kaudu saavad puuetega inimesed osaleda avalikus elus võrdväärsete partneritena ning tagada iseenda ning oma lähedaste toimetulekut."

Rõivas tutvustas ka Eestis väljatöötamisel olevat töövõime reformi, millega aidatakse puuetega inimestel töökohta säilitada või tööd leida.

Sotsiaalministri sõnul on lisaks töövõimaluste loomistele samavõrd oluline tagada kõigile võrdsed võimalused haridusele ja avalike teenustele juurdepääsuks: "Tänu tehnoloogia arengule suudame pakkuda üha enam teenuseid ka elektrooniliste kanalite kaudu ning vähendada barjääre teenuste kasutamisel."

Kohtumisel võeti vastu puuetega inimeste ja arengu lõppdokument aastani 2015, mis rõhutab riikidevahelise ja valdkondadevahelise koostöö olulisust, puudega inimeste kaasamist ja puudepoliitika süvalaiendamise vajadust.  Dokumendi koostamisse panustasid 88 riiki, sh Eesti. Järgmisena hakatakse kujundama eesmärke 2015+ perioodiks.

ÜRO peaassambleel osalevad 193 riigi presidendid, välisministrid ja sotsiaalministrid, assamblee avati eile New Yorgis.


Pilte ÜRO peaassamblee kohtumisest leiate Sotsiaalministeeriumi facebooki lehelt:https://www.facebook.com/#!/Sotsiaalministeerium


Parimat,
Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi teavituse peaspetsialist
armo.vask@sm.ee
Telefon 626 9 304; 56 815 708

Allikas: Sotsiaalministeerium 

Tagasi
Rõivas ÜRO peaassambleel: puuetega inimestele tuleb tagada võrdsed võimalused tööturul
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks